V prvej polovici októbra sme mali možnosť zúčastniť sa HORECA konferencie, ktorá sa tentokrát uskutočnila v Šamoríne, v areáli X-Bionic Sphere. Tento ročník jesennej konferencie bol o to výnimočnejší, že sa oslavovalo už 30 rokov spolupráce v HORECA sektore.

Náš výkonný riaditeľ, Juraj Králik, vystúpil v druhom bloku panelovej diskusie s témou Ľudské zdroje v dobe NEW NORMAL: hostia vs. zamestnanci. 

Spolu s odborníčkami pani Ľudmilou Guerin (prezidentka HRcomm) a pani Zuzanou Reľovskou (wellbeing koučka a konzultantka Relico, s.r.o.) rozoberali, či sa hotelieri starajú o svojich zamestnancov rovnako, ako sa starajú o pohodlie a komfort hostí. Akútny nedostatok pracovníkov v HORECA segmente dáva priestor na zamyslenie sa nad vhodnou ponukou benefitov. Hovorilo sa aj o príležitostiach riešiť samotnú mzdu a zvyšovanie disponibilného príjmu práve pomocou moderných benefitov. Po odbornom programe nasledovalo množstvo individuálnych diskusií, kde sme túto tému riešili detailnejšie. 

Teší nás, že konferencia mala opäť množstvo pozitívnych ohlasov a AMOBE ako generálny partner mohlo byť opäť pri tom. Ďakujeme Marekovi Harbuľákovi za výbornú organizáciu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.